Otázky on-line kurz | 1. VOX a.s. – školení, kurzy, semináře

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

CO JE TO WEBINÁŘ?

 • Webinář je jednou z forem on-line vzdělávání. Je to on-line kurz, který probíhá v živém přenosu přes internet. Jeho součástí je i interakce a komunikace s lektorem a ostatními účastníky a to pomocí chatu (diskuzního okénka). Webinář je tedy plnohodnotnou náhradou prezenčního kurzu. Je nezávislý na místě konání a účastníci se mohou připojit z pohodlí domova či kanceláře a to z kteréhokoliv místa v republice.

PROČ BYCH MĚL/A ABSOLVOVAT ZROVNA WEBINÁŘ?

 • Webinář je plnohodnotná forma výuky a navíc má několik výhod:

• Hlavní výhodou je, že je nezávislý na místě, tudíž je možnost zúčastnit se odkudkoliv z republiky, aniž byste museli někam cestovat.
• Další výhodou je i relativní nezávislost na čase, protože z webináře bude pořízen záznam a vy se tak můžete ke kurzu kdykoliv vrátit a přehrát si výklad.
• Nespornou výhodou je i jakýsi pocit bezpečí pro introvertní účastníky, kteří se nemusí stydět a mohou položit jakoukoliv otázku lektorovi, což by pro ně na prezenčním kurzu mohlo být velmi obtížné, či téměř nemožné.
• Výhodou je také možnost účasti z domova, kdy se například nemocný zaměstnanec, který by se v danou chvíli nemohl dostavit na prezenční kurz a účast by se musela za storno poplatek rušit, může zúčastnit z domova a vyškolit se i navzdory tomu, že fyzicky nemůže do zaměstnání dorazit.
• Výhodou může být i efektivnější využití času díky tomu, že účastník nemusí nikam cestovat. Hodiny jinak strávené cestou na prezenční kurz může využít k hlubšímu pochopení problematiky či k jiné pracovní činnosti.

JAK WEBINÁŘ PROBÍHÁ?

 • Webinář probíhá přes internetový prohlížeč, a to v tzv. virutální třídě. Tato virtuální třída je jakýmsi prostorem, kam jsou vpuštěni jen účastníci daného webináře. V průběhu webináře účastníci vidí lektora, který vede výklad, vidí okénko chatu, kam mohou psát své dotazy, které jim budou později zodpovězeny lektorem a v neposlední řadě účastníci vidí jakousi tabuli, kde je promítána prezentace lektora či jiné dokumenty.
 • Webinář je také interaktivní. Účastníci mohou komunikovat mezi sebou a pokládat dotazy lektorovi. Někdy je vhodně zařazeno i hlasování či jiné otázky k tématu.

CO JE TO ZÁZNAM Z WEBINÁŘE?

 • Záznam z webináře je nahraný webinář. Každý záznam obsahuje kompletní výklad problematiky tak, jak proběhl v živém vysílání, obsahuje dotazy účastníků a odpovědi na ně a dále obsahuje záznam v MP3 pro maximální využitelnost. Záznam je plnohodnotným on-line kurzem, pouze neprobíhá v živém přenosu.

PROČ JE ZÁZNAM NA DVD DRAŽŠÍ?

 • Záznam na DVD má vyšší cenu o 200 Kč bez DPH z důvodu nutnosti výroby disku a jeho následné expedice. Do konečné ceny 1150 Kč bez DPH je tedy započteno i poštovné a balné.

CO K ÚČASTI NA WEBINÁŘI POTŘEBUJI?

 • K účasti na živém webináři potřebujete pouze základní vybavení počítače, které je v dnešní době téměř standardem:

Sluchátka nebo reproduktor.
Rychlost připojení alespoň 1 Mb/1 vteřinu. Rychlost svého připojení si můžete ověřit zde: www.speedtest.net kliknutím na „BEGIN TEST“.
Adobe Flash Player (pokud jej nemáte aktuální, tak si jej nainstalujte zde: http://get.adobe.com/cz/flashplayer/otherversions/).
• Webový prohlížeč Internet Explorer 8 a vyšší verze nebo Mozilla Firefox (v ostatních webových prohlížečích není zaručena správná funkce systému).
• Pokud má vaše organizace zapnuté firewally, tak si nechte od správce sítě zkontrolovat nastavení podnikové sítě podle parametrů zde: http://www.onif.cz/podpora/technicke-pozadavky-na-hwsw.

MOHU SE PŘIHLÁSIT I V DEN KONÁNÍ?

 • V den konání je to vždy obtížnější. Lepší je se přihlašovat několik dní předem. Pokud jste ale zapomněli, není nic ztraceno.
  Rychleji vše zařídíme, pokud nám zavoláte na telefonní číslo: 226 539 670 nebo 777 441 777 nebo napíšete
  e-mail na webinare@vox-kurzy.cz.
Kontakt
1. VOX a.s., Senovážné náměstí 978/23, 110 00 Praha 1,
telefon: 226 539 670, 777 741 777, e-mail: vox@vox-kurzy.cz
Rychlá navigace
Zobrazit mobilní verzi
Všechna práva vyhrazena 1. VOX a.s.