ucetni-zaverka-zaklad-dane-financni-analyza-podnikatelskych-subjektu | 1. VOX a.s. – školení, kurzy, semináře

Účetní závěrka - Základ daně - Finanční analýza podnikatelských subjektů roku 2013

ucetni-zaverka-zaklad-dane-financni-analyza-podnikatelskych-subjektu
Autor: Ivana Pilařová, Jana Pilátová
ISBN: 978-80-87480-20-5
Termín vydání: 10/2013
Počet stran: 200
Vazba: brožovaná, formát 170 x 240 mm
Nakladatelství: VOX
Obor nakladatelství: Daně a účetnictví
Doporučená cena: 195 Kč
Konečná cena: 98 Kč vč. 10% DPH (Ušetříte: 97 Kč)
Litujeme, tuto publikaci již nemáme v nabídce. Pokud potřebujete poradit s podobnou publikací, prosím kontaktujte nás telefonicky 226 539 670 nebo e-mailem jelenova@vox-kurzy.cz.

Popis produktu

Tato publikace je svým komplexním zaměřením žádanou pomůckou pro podnikatele, účetní, daňové a finanční poradce i pro účetní a poradenské firmy.

Není třeba pořizovat si několik knih, naše obsahuje všechny čtyři potřebné kapitoly:

  • účetní závěrka
  • základ daně
  • finanční analýza
  • účetní novinky 2013 a 2014

A co publikaci odlišuje od tematicky podobných?  Především její PRAKTICKÉ ZAMĚŘENÍ, teoretické pasáže jsou omezeny na nezbytné minimum a neobsahují zbytečné citace zákonů. Čtenáři jsou v ucelených kapitolách na řadě praktických příkladů seznamováni s účtováním výsledků inventarizace, odpisů, rezerv, dohadných položek, splatné a odložené daňové povinnosti, ve druhé části první kapitoly následují základní informace o obsahu účetní závěrky.

Druhá kapitola je věnována základu daně, především podrobnému rozboru položek, které základ daně zvyšují a které ho snižují, a to ve vazbě na jednotlivé řádky daňového přiznání daně z příjmů právnických osob. Čtenáři zde najdou i řešení aktuálních daňových problémů roku 2013 jak na základě novelizace zákona, tak i z pohledu Pokynu D – 6 jako je odpis pohledávek, technické zhodnocení pronajatého majetku z pohledu nájemce i pronajímatele, finanční náklady včetně příkladu výpočtu daňové uznatelnosti těchto nákladů a jejich rozbor. Zastoupena je rovněž problematika dodaňování závazků a oprava chyb minulých let. Pozornost je věnována i odčitatelným položkám od základu daně, zejména podmínkám odpočtu daňové ztráty, samostatnému základu daně a slevám na dani.

Třetí kapitola je věnována finanční analýze, budete seznámeni s ukazateli platební schopnosti, rentability, finanční stability, aktivity a s ukazateli na bázi cash flow.

Praktici jistě ocení čtvrtou kapitolu, kde najdou shrnutí novinek v účetnictví roku 2013 a upozornění na připravované novinky roku 2014.

KE STAŽENÍ
Účetní závěrka - Základ daně - Finanční analýza podnikatelských subjektů roku 2013

Sociální sítě
Kontakt
1. VOX a.s., Senovážné náměstí 978/23, 110 00 Praha 1,
telefon: 226 539 670, 777 741 777, e-mail: vox@vox-kurzy.cz
Rychlá navigace
Zobrazit mobilní verzi
Všechna práva vyhrazena 1. VOX a.s.