montrealska-umluva-mezinarodni-letecka-preprava-komentar | 1. VOX a.s. – školení, kurzy, semináře

MONTREALSKÁ ÚMLUVA – Mezinárodní letecká přeprava. Komentář

Novinka montrealska-umluva-mezinarodni-letecka-preprava-komentar
Autor: Pavel Sedláček
ISBN: 978-80-87480-62-5
Termín vydání: 05/2018
Počet stran: 444
Vazba: pevná
Nakladatelství: VOX
Obor nakladatelství: Právo
Doporučená cena: 620 Kč
Konečná cena: 580 Kč vč. 10% DPH (Ušetříte: 40 Kč) Objednat

Popis produktu

Publikace Montrealská úmluva rozebírá právní otázky spojené s mezinárodní leteckou přepravou, regulovanou od roku 1999 novou mezinárodní úmluvou nahrazující původní Varšavskou úmluvu z roku 1929. V současné době je stranou Montrealské úmluvy okolo 130 států, jde tedy o úmluvu se skutečně celosvětovou působností.

Autor v knize podrobně rozebírá její jednotlivá ustanovení, vzájemné právní návaznosti, zabývá se jejich výkladem a tento opírá o značné množství zahraničních a částečně i tuzemských rozhodnutí. Právní výklad jednotlivých článků úmluvy se zaměřuje jak na přepravu nákladní, tak i přepravu osobní, zohledněna je i úprava v rámci Evropské unie, často významně Montrealskou úmluvou doplňující a rozvíjející, zejména co se týče náhrad poskytovaných za významné zpoždění letů. Odkazy na soudní rozhodnutí u jednotlivých ustanovení úmluvy dokládají převážnou rozhodovací praxi k vyvstalým právním otázkám, včetně existujících rozdílností.

Kniha je určena především pracovníkům dopravních a spedičních společností zabývajících se leteckou přepravou, advokátům a soudcům, ale i odesílatelům leteckých zásilek, jejich příjemcům i fyzickým osobám uplatňujícím své nároky vyplývající z letecké přepravy.

 

JUDr. Pavel Sedláček
je advokátem v advokátní kanceláři Sedláček, Vaca & spol. v Praze.
Právnickou fakultu absolvoval v roce 1986 v Brně, pracoval v zahraničním obchodě, od roku 1993 vykonává advokátní praxi. Mezinárodní přepravě se věnuje již více než třicet let, k dalším oblastem profesionálního zaměření patří obchodní právo, factoring, rozhodčí řízení. Advokátní kancelář vydává vlastní e-bulletin dopravního práva. V rámci mezinárodní přepravy zboží se JUDr. Sedláček specializuje na silniční, leteckou, železniční i námořní přepravu. Při výkonu advokátní činnosti absolvoval stovky soudních řízení vyplývajících z mezinárodní přepravy zboží, která představují každodenní praktický přínos pro řešení nejrůznějších právních situací.

KE STAŽENÍ
MONTREALSKÁ ÚMLUVA – Mezinárodní letecká přeprava. Komentář obsah_MONTREALSKÁ ÚMLUVA – Mezinárodní letecká přeprava. Komentář
MONTREALSKÁ ÚMLUVA – Mezinárodní letecká přeprava. Komentář recenzní posudek_JUDr. Miloš Pohůnek

SOUVISEJÍCÍ PRODUKTY


Sociální sítě
Kontakt
1. VOX a.s., Senovážné náměstí 978/23, 110 00 Praha 1,
telefon: 226 539 670, 777 741 777, e-mail: vox@vox-kurzy.cz
Rychlá navigace
Zobrazit mobilní verzi
Všechna práva vyhrazena 1. VOX a.s.