KURZ: OBCHODNÍ REJSTŘÍK A DALŠÍ REJSTŘÍKY VEDENÉ SOUDY OD 1. 1. 2014 ZCELA NOVĚ | 1. VOX a.s. – školení, kurzy, semináře

OBCHODNÍ REJSTŘÍK A DALŠÍ REJSTŘÍKY VEDENÉ SOUDY OD 1. 1. 2014 ZCELA NOVĚ

Litujeme, kurz se v tomto termínu nekoná, nebo již proběhl. Stejný kurz nemáme momentálně v nabídce. Vyberte si kurz s podobným programem:
Pro další informace nás prosím kontaktujte telefonicky 226 539 670 nebo e-mailem vox@vox-kurzy.cz.
Děkujeme za pochopení.

NOVÁ PRÁVNÍ ÚPRAVA OBCHODNÍHO REJSTŘÍKU, NADAČNÍHO REJSTŘÍKU, REJSTŘÍKU SPOLEČENSTVÍ VLASTNÍKŮ JEDNOTEK ÚČINNÁ OD 1. 1. 2014

Aktuální legislativní úprava
Termín: 9. 12. 2013, 09:00–16:00
Místo konání:
K CENTRUM, Senovážné náměstí 23, 110 00 Praha 1
Dopravní spojení: Tramvaje č. 3, 9, 14, 24 do zastávky Jindřišská nebo metro A – Můstek (výstup do středu Václavského náměstí) a Jindřišskou ulicí nebo metro B – Náměstí Republiky (výstup k Masarykovu nádraží) nebo metro C – Hlavní nádraží.
Další informace: Mapa

Určeno:

Všem právnickým profesím, tj. zejména advokátům, podnikovým právníkům, notářům a dále také členům orgánů právnických osob zapisovaných do veřejných rejstříků, pracovníkům finančních institucí, pracovníkům státní správy a územní samosprávy.

Přínos / Cíl:

Od 1. 1. 2014 bude zapisování do všech rejstříků osob vedených soudy probíhat dle zcela nové právní úpravy, jež je v legislativním procesu a jíž bude nutné osvojit si během velmi krátké doby, neboť všechny návrhy budou muset být od 1. 1. 2014 již podávány v novém právním režimu.
Seminář proto seznámí účastníky se zcela novou právní úpravou veřejných rejstříků vedených soudy. V návaznosti na rekodifikaci občanského práva a obchodních korporací bude od 1. 1. 2014 účinná zcela nová právní úprava veřejných rejstříků vedených soudy, a to v rámci Zákona o veřejných rejstřících právnických osob (zcela nový zákon), jakož i procesních předpisů (novela Občanského soudního řádu). Cílem semináře je dále poukázat na rozdíly dosavadní a nové právní úpravy a označit možné výkladové problémy nových zákonných ustanovení.
Seminář je určen pro základní seznámení s úpravou veřejných rejstříků, jež je částečně položena na nových základech (viz. přímé zápisy prováděné do rejstříku notáři). Rovněž má za cíl upozornit na možné výkladové i praktické problémy, na základě více než dvacetiletých zkušeností v oblasti práva právnických osob a obchodního rejstříku.


Přednáší:
JUDr. Josef Holejšovský (předseda senátu Vrchního soudu v Praze, externí spolupracovník PF ZČU, člen komise bytového práva MMR)

Program:

Základní úprava veřejných rejstříků a dle ní zapisované skutečnosti v NOZ • úprava veřejných rejstříků právnických osob v Zákoně o veřejných rejstřících právnických osob, a to: Vedení rejstříků • zapisované osoby • zapisované skutečnosti a údaje • sbírka listin • návrh na zápis, podoba a náležitosti, forma, formuláře • proces zapisování do rejstříků a rozhodování o zápisu • revize zápisu • přímé zápisy • přímé zápisy prováděné notáři • rejstříková řízení a zápisy z hlediska přechodných ustanovení zákona.Cenové varianty:
Platnost kurzu vypršela!

Sociální sítě
Kontakt
1. VOX a.s., Senovážné náměstí 978/23, 110 00 Praha 1,
telefon: 226 539 670, 777 741 777, e-mail: vox@vox-kurzy.cz
Rychlá navigace
Zobrazit mobilní verzi
Všechna práva vyhrazena 1. VOX a.s.