KURZ: NÁJEMNÍ VZTAHY A JINÁ UŽITÍ CIZÍ VĚCI V NOVÉM OBČANSKÉM ZÁKONÍKU VČETNĚ DAŇOVÝCH DOPADŮ | 1. VOX a.s. – školení, kurzy, semináře

NÁJEMNÍ VZTAHY A JINÁ UŽITÍ CIZÍ VĚCI V NOVÉM OBČANSKÉM ZÁKONÍKU VČETNĚ DAŇOVÝCH DOPADŮ

Litujeme, kurz se v tomto termínu nekoná, nebo již proběhl. Stejný kurz nemáme momentálně v nabídce. Vyberte si kurz s podobným programem:
Pro další informace nás prosím kontaktujte telefonicky 226 539 670 nebo e-mailem vox@vox-kurzy.cz.
Děkujeme za pochopení.
Kurzy pro registrované
Termín: 11. 12. 2013; 09:00–18:00
Místo konání:
K CENTRUM, Senovážné náměstí 23, 110 00 Praha 1
Dopravní spojení: Tramvaje č. 3, 9, 14, 24 do zastávky Jindřišská nebo metro A – Můstek (výstup do středu Václavského náměstí) a Jindřišskou ulicí nebo metro B – Náměstí Republiky (výstup k Masarykovu nádraží) nebo metro C – Hlavní nádraží.
Další informace: Mapa

Určeno:

Pro všechny zájemce z řad široké odborné veřejnosti, kteří se chtějí blíže seznámit se změnami v právní úpravě nájmu v novém občanském zákoníku a jejich daňovými dopady. Přepokládá se elementární orientace v soukromoprávním pojetí regulace společenských vztahů.

Přínos / Cíl:

Přednáška je zaměřena na změny, které přináší nová úprava užití cizí věci zejména právní úprava nájmu v novém občanském zákoníku. Důraz je přitom kladen na zachycení změn, nikoliv komplexní výklad všech smluvních typů, a to jak ve vazbě na stávající občanský, tak obchodní zákoník. Závěr je věnován daňovým dopadům probírané soukromoprávní úpravy do zákona o daních z příjmů a zákona o dani z přidané hodnoty.


Přednáší:
JUDr. Milan Hulmák, Ph.D. (advokát, rozhodce, člen komise pro přípravu občanského zákoníku na Ministerstvu spravedlnosti, člen pracovní komise Legislativní rady vlády pro soukromé právo, odborný asistent na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci)
PhDr. Milan Skála (daňový poradce č. 000 014)

Program:

09:00–16:00 • PRÁVNÍ ÚPRAVA NÁJMU • JUDr. Milan Hulmák, Ph.D.
Obecný úvod o užití cizí věci (např. výprosa) • úprava nájmu (např. dlouhodobé nájmy, evidenci v KN, přechod nájmu při převodu věci) • úprava nájmu bytu a domu včetně úpravy společného nájmu bytu a domu (např. koncepce, byt a dům v NOZ, přechod nájmu, výpovědní důvody) • úprava nájmu prostor sloužících k podnikání (např. náhrada za převzetí zákaznické základny) • úprava pachtu.

16:15–18:00 • DAŇOVÉ DOPADY NÁJMU • PhDr. Milan Skála
Reakce daňových zákonů na soukromoprávní změny v užívání cizí věci od 1. 1. 2014, a to v daních z příjmů (včetně oprav a technického zhodnocení prováděných nájemcem) a v zákoně o DPH • přechodná ustanovení • daňové dopady nových soukromoprávních kategorií spojených s užíváním cizí věci.Cenové varianty:
Platnost kurzu vypršela!

Sociální sítě
Kontakt
1. VOX a.s., Senovážné náměstí 978/23, 110 00 Praha 1,
telefon: 226 539 670, 777 741 777, e-mail: vox@vox-kurzy.cz
Rychlá navigace
Zobrazit mobilní verzi
Všechna práva vyhrazena 1. VOX a.s.