Excelentní paměť není pouhou iluzí | 1. VOX a.s. – školení, kurzy, semináře

Excelentní paměť není pouhou iluzí

Stačí trénovat pět, lépe deset, minut denně a deset kvadrilionů mozkových spojů je v dobré kondici.

Různé metody tréninku představuje na praktickém kurzu „Excelentní paměť není pouhou iluzí“ trenér René Müller, který se tomuto oboru věnuje více než 20 let. Díky „fintám“ účastník kurzu brzy zjistí, že má vlastně paměť jako slon. Mozek nadšeně funguje na vizualizace, asociace a fantazie. A právě na ně je potřeba převést jakoukoliv informaci. Pak si ji zapamatujeme dobře a nadlouho.  

Metody, jak rozvíjet mozek, jsou slovní i číselné. René Müller vysvětluje, které slovní druhy jsou silné, co jsou jejich zesilovače, a jak mozku připravit informaci či znalost tak, aby ji co nejrychleji uložil. Je samozřejmé, že časté užívání informace nervový spoj posiluje. Dobře si pamatujeme, co se stalo nám, co je neobvyklé, v řádu a konkrétní.

I když se domníváme, že matematika není pro nás, každý mozek miluje čísla. Má totiž rád logiku. Matematika totiž posiluje všechny ostatní schopnosti. Co je nejjednodušším tréninkem? Násobilka. Samozřejmě, že i sčítání, odčítání a dělení – ale vše z hlavy a bez použití propisky. René Müller naučí i bleskově sčítat mnohaciferná čísla zepředu. Všechna cvičení jsou k tomu, aby se ladila spolupráce obou hemisfér. Ty totiž, procvičené, v symbióze, okamžitě zvýší svoji kapacitu poznatelnou pro člověka. Člověk si pak nejen lépe pamatuje, ale lépe mu to i myslí. Hravost a lehkost jsou trikem, který vede k úspěchu.

Co člověku škodí, je nadměrné využívání techniky bez současného tréninku mozku. Dřívější učení se básniček či jiných textů zpaměti bylo velmi dobré.

Člověk si běžným způsobem po několika hodinách učení pamatuje jenom 33 % informací. Náš mozek je připraven jich pojmout mnohonásobně více – jen ho natrénovat. Zlepšení paměti nejsou kouzla, po dvoudenním kurzu si některou z metod osvojí každý účastník. Na mnoha příkladech pak pochopí, že alfou a omegou úspěšnosti je kreativní myšlení, tedy to, co je v každém z nás od dětství.


Aktualizováno: 21. 8. 2018​


René Müller

trenér práce s pamětí

"Práci s pamětí se věnuji již 18 let. Mám certifikát III. nejvyššího stupně od firmy garantující odbornou způsobilost trenérů paměti ČSTPMJ. Trénuji věkové kategorie od 11 do 75 let, vedu i specifické kurzy pro lidi s roztroušenou sklerózou, po úrazech hlavy apod., také další semináře s možností zaměření dle požadavků. Vytvořil jsem a využívám vlastní soubory cvičení, ve kterých kombinuji různé techniky, které napomáhají rozvoji neuronové sítě a propojení hemisfér."


Zlepšete svoji práci s pamětí s René Müllerem:

25. 9. 2018
Excelentní paměť není pouhou iluzí
18. – 19. 10. 2018
Excelentní paměť není pouhou iluzí – rozšířený seminář

21. 11. 2018
Excelentní paměť není pouhou iluzí

 

Kontakt
1. VOX a.s., Senovážné náměstí 978/23, 110 00 Praha 1,
telefon: 226 539 670, 777 741 777, e-mail: vox@vox-kurzy.cz
Rychlá navigace
Zobrazit mobilní verzi
Všechna práva vyhrazena 1. VOX a.s.